آخرین خبرها
خانه / مسائل آموزشی و ترافیکی / نکات مهم پیرامون امنیت دانش آموزان در سرویس مدرسه

نکات مهم پیرامون امنیت دانش آموزان در سرویس مدرسه

بیشتر حوادث برای دانش‌آموزان، در زمان رفتن به مدرسه یا به منزل در حالی رخ می‌دهد که آن‌ها در حال انتظار برای سرویس یا سوار و پیاده‌شدن از آن هستند. رعایت چند نکته ساده موجب می‌شود دانش‌آموزان کمتر دچار صدمات ناشی از تصادف با سرویس شوند.

از دانش‌آموزان بخواهید در محلی امن برای مثال پیاده‌رو و دور از رفت‌وآمد خودروها در انتظار سرویس مدرسه خود باشند.
اطمینان حاصل کنید که دانش‌آموزان تا هنگامی که خودرو کاملا متوقف نشده و راننده اجازه ورود نداده است، سوار سرویس نشوند.
به دانش‌آموزان یاد‌آوری کنید که هرگز نباید پشت اتوبوس بدوند؛ چرا که ممکن است در زمان دور یا نزدیک شدن کودکان به سرویس، راننده آن‌ها را نبیند.
سرویس مدرسه هم مانند یک کلاس است و راننده معلم آن، پس حتما باید به دانش‌آموزان خود توضیح دهید که به حرف راننده توجه کنند.
به دانش‌آموزان بگویید یک صندلی مناسب را انتخاب کنند و روی آن بنشینند و هنگام حرکت سرویس مدرسه به هیچ عنوان از جای خود بلند نشوند، زیرا یک ترمز ناگهانی موجب زمین خوردن آن‌ها خواهد شد.
مواظب باشید دانش‌آموزان در داخل سرویس به هم چیزی پرتاب نکنند، زیرا ممکن است به راننده اصابت کند.
از دانش‌آموزان بخواهید با صدای بلند صحبت نکنند. صدای همهمه بچه‌ها در خودرو سبب حواس‌پرتی راننده و توجه نکردن او به محیط بیرون و کاهش تمرکز و عکس‌العمل به اتفاقات بیرون، از جمله چراغ قرمز و هشدارهای پلیس می‌شود. هیچ‌گاه با راننده صحبت نکنند؛ چراکه ممکن است سبب تصادف شود.
بهتر است مقررات راهنمایی و نحوه عبور از خیابان به‌صورت عملی در کنار سایر درس‌ها، در تمام مدرسه‌ها آموزش داده شود.
به دانش‌آموزان آموزش داده شود که بیرون آوردن سر و دست از پنجره سرویس مدرسه یا باز کردن آن در هنگام حرکت خیلی خطرناک است.
به رانندگان سرویس‌ها تذکر داده شود که به هیچ عنوان بیش از ظرفیت اتومبیل خود دانش‌آموزی را سوار نکنند.
به رانندگان سرویس‌ها تذکر داده شود که دانش‌آموزان را از نزدیک‌ترین محل به منزل سوار کنند تا آن‌ها مجبور نباشند برای سوار شدن به سرویس، از عرض خیابان یا بزرگراه‌ها عبور کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*